GlobeCore / Обладнання для змішування / Економія палива в транспортній галузі

Економія палива в транспортній галузі

економія палива

Економія палива постійно займає розуми звичайних атолюбітелей і співробітників великих науково-дослідних інститутів. Регулярні скачки в ціні на різні види палив при зміні курсу долара змушують шукати ефективні методи, які можуть допомогти заощадити фінансові ресурси. Адже в цілому автомобілі за рік можуть наїздити не одну тисячу кілометрів. Якщо відстань перевести в грошовий еквівалент, то вийде дуже значна сума, яку може потягнути не кожен бюджет. Будь то бюджет великого підприємства або невеликої сім’ї. В Інтернеті є безліч інформації по темі економії палива. Спробуємо розібратися в ній і ми, систематизувавши існуючі методи і проаналізувавши їх можливий потенціал економії.

Починати, напевно, варто того, що на марках автомобілів сучасних європейських виробників реальна витрата палива практично збігається з паспортною. Цього не скажеш про старі автомобілі, випущені в СРСР або на території країн колишнього Союзу. Вони споживають значно більше бензину, ніж закордонні.

Якщо говорити про конкретні цифри, то витрата палива європейськими автомобілями складає від 4 до 6 літрів на 100 кілометрів шляху навіть в умовах дорожньої обстановки міста.

Економія палива, що використовується в транспортних засобах

Генератори водню і газу Брауна

Якщо використовувати разом з бензином альтернативні недорогі види палива, то цілком реально отримати економію. В даний момент багато автомобільних компаній ведуть роботи в напрямку удосконалення схем вироблення водню з води за допомогою електролізу. Пристрої, що реалізують ці схеми, називають генераторами газу Брауна або водневими генераторами. Їх особливість полягає в тому, що виробляється не небезпечний водень Н2, а газ Брауна або гідроген, що має хімічну формулу ННО. Цей газ отримують в каталітичному електролізері, а потім разом з паливно-повітряною сумішшю подають в циліндри двигуна. Має місце економія палива, потужність підвищується. Такий ефект досягається за рахунок того, що вдається знизити кількість паливної суміші і зробити горіння більш інтенсивним. Всі процеси від генерації газу і до оптимізації складу спалюваної суміші повністю автоматизовані і управляються єдиним процесором.

Водно-бензинові емульсії

Питання про зменшення витрати палива було актуальним в СРСР ще в 70-80-хх роках минулого століття. Саме тоді почали проводитися дослідження в напрямку впорскування води в камеру згоряння з метою отримання економії. На той момент були відсутні надійні електронні системи управління, що не дозволило створити економні двигуни. З плином часу і розвитком техніки з’явилися пристрої, які дозволили автоматизувати процеси впорскування води. Встановлювати їх можна як на інжекторному, так і на карбюраторному двигуні.

Вода подається через форсунку у впускний колектор. Там відбувається її змішування з повітрям з наступним утворенням мікрокрапель. Після впорскування палива вони обволікаються тонкою плівкою, збільшуючи поверхню. В результаті суміш запалюється і горить ефективно. Утворюються вихлопні гази і водяний пар, який і рухає поршні.

Для впровадження таких систем досить правильно налаштувати інжекторну систему і трохи доопрацювати звичайний карбюраторний двигун.

Заявлена ​​виробниками економія палива при застосуванні таких систем становить до 30%. Ця цифра може бути збільшена за рахунок можливості заправляти автомобіль низькооктанових бензином.

Іонізатори кисню

Ми знову повертаємося до електронних систем управління роботою автомобільного двигуна. Вони дозволяють застосовувати іонізатор-активатор кисню повітря. Останній надходить в камеру згоряння, надає молекулам водню заряди різної полярності. В результаті звільняються активні радикали кисню. Паливно-повітряна суміш згоряє в камері досить інтенсивно. На загоряння витрачатися менше часу. Виробник прогнозує економію палива на 8 … 10% і потенційний перехід з бензину А95 на А92, що може заощадити ще 5 … 7%.

Вище наведені методи, реалізація яких досить складна технічно. Разом з тим існують загальні рекомендації, зібрані і перевірені самими автолюбителями на основі особистого досвіду. Розглянемо і їх. Економія палива при цьому менше, але нехтувати ними не варто.

Стиль управління автомобілем

Заощадити паливо допоможе плавна їзда без глибокого натиску на педаль газу. Тим, хто їздить на автомобілі, обладнаному автоматичною коробкою передач, цього досить. У такому випадку м’яко і майже непомітно змінюються передачі на невисоких обертах двигуна, а сам двигун майже не зношується.

Складніше ситуація для водіїв, які володіють авто з механічною коробкою передач. При такому розкладі вони вирішують задачу плавної їзди виключно одноосібно, без додаткової допомоги будь-якої техніки. Причому не один раз в хвилину.

Економія палива в транспортній галузі

Стежимо за автомобільним кондиціонером

Додаткові прилади автомобіля також отримують енергію від палива. Енергоспоживання, наприклад, кондиціонера, досить значне, тому ним краще користуватися тільки тоді, коли це дійсно необхідно. Ні в якому разі не варто включати кондиціонер при відкритих вікнах.

Знижуємо опір повітряному потоку

У разі руху по трасі на високій швидкості потрібно закривати вікна, так як у відкритому положенні вони створюють додатковий опір повітряному потоку, на подолання якого витрачатися певна частина палива. У деяких випадках вигідніше включити кондиціонер на мінімальне енергоспоживання, ніж відкривати вікна автомобіля.

Тиск у шинах

Тиск в шинах потрібно підтримувати в межах, рекомендованих виробником автомобіля. Якщо перекачувати шини, то це може знизити витрату палива, але негативно позначиться на довговічності покришок і комфорті їзди. Так що підвищення тиску не є доцільним. Не факт, що економія на паливі буде більшою, ніж вартість нових шин.

Полегшуємо автомобіль шляхом видалення з багажника зайвого вантажу. Кожен кілограм, що перевозиться в салоні вашого авто, збільшує витрату палива.

Зазор між електродами свічок запалювання повинен бути виставлений на максимальному рівні, рекомендованому виробником. Зазвичай він становить 1 мм. Правильний вибір величини зазору покращує якість згоряння паливної суміші і знижує витрату палива.

Використання присадок

Зовні присадки для палива автомобілів нагадують мастило. Їх додають в моторне мастило або паливний бак. Існуючі на сьогодні присадки умовно можна розділити на наступні види:

  • антифрикційні присадки. Їх призначення зрозуміло вже з назви. Застосування антифрикційних присадок дозволяє зменшити тертя між рухомими частинами двигуна. За відгуками автолюбителів, застосовуючи ці присадки, розраховувати на велику економію палива не варто (не більш як 5%);
  • реставруючі присадки. Цей тип добавок використовується для реставрації вже зношених поверхонь автомобільного двигуна. За заявами виробників, подібні присадки закривають дрібні тріщини в стінках циліндра, видаляють нагар всередині двигуна і зберігають його чистоту під час експлуатації;
  • паливозберігаючі присадки. Дані присадки є, мабуть, найбільш численними за кількістю виробників і брендів фірм. Обіцяна економія палива становить 15-20%, але звучать ці цифри не дуже правдоподібно;
  • дегідруючі присадки. Даний тип присадок використовується в бензобаках, де він вбирає конденсат і воду. Це дозволяє уникнути замерзання палива при низьких температурах. Також вода (навіть у невеликих кількостях) негативно впливає і на роботу двигуна;
  • очищаючі присадки. До їх складу входять маслянисті очищаючі речовини, які після потрапляння разом з маслом в двигун розчиняють нагар і інші побічні продукти згоряння палива. Кращий момент для додавання очищувальних присадок – при заміні масла або при заміні паливних фільтрів.

Більшість автолюбителів сходяться на думці, що заявлені дані щодо економії палива при використанні присадок завищені, а то і зовсім не відповідають дійсності. У той же час існує ймовірність придбання присадок-підробок, що однозначно не піде на користь ні паливній системі вашого автомобіля, ні його двигуну.

У будь-якому випадку присадки для палива автомобілів слід використовувати максимально обережно і в майбутньому використовувати досвід, накопичений під час їх експлуатації.