GlobeCore / Статті / Вакуумування силових трансформаторів

Вакуумування силових трансформаторів

вакуумування силових трансформаторів

Вакуумування – це операція, яка має місце в силових трансформаторах перед ннаповненням їх маслом. Головна мета вакуумування полягає в видаленні повітря із бака, а також газів і вологи, адсорбованих ізоляцією в процесі розгерметизації обладнання. Вакуумування проводиться при наявності в експлуатації трансформаторів, розрахованих на напругу від 150 до 750 кВ.

Для практичної реалізації вакуумування компанія GlobeCore розробила вакуумні блоки типу БВ. Принцип їх роботи полягає в наступному. Спочатку вхід блока з’єднується з об’єктом, що вакуумується. А вже після цього починають працювати вакуумні насоси. Вони вакуумують силовий трансформатор до необхідної величини. При виконанні робіт у приміщенні необхідно передбачити спеціальні трубопроводи, з допомогою яких буде відводитися парогазова суміш.

При роботі в умовах низьких температур вмикається нагрівання теплоносія, що дозволяє створити хороші умови для пуску вакуумного насоса. За рахунок наявності пристроїв автоматики можна блокувати ввімкнення вакуумного насоса в випадку неробочого стану системи циркуляції теплоносія.

На увагу заслуговує також і консервація силових трансформаторів. Вона представляє собою наповнення трансформатора сухим гарячим повітрям з метою допомогою установок “Суховій” торгової марки GlobeCore.

Установки типу “Іній” необхідні для виконання таких операцій, як вакуумування силових трансформаторів, їх осушування, а також визначення ступеню просушування твердої ізоляції. Якщо в пастці немає води, то процес можна вважати завершеним і вологи в трансофрматорі більше немає.

Спільне застосування вакуумних блоків БВ й установок типу “Іній” дозволяє обійтися без частих замін вакуумного масла й фільтрів.