GlobeCore / Статті / Обробка торфу на апараті вихрового шару для виробництва гумінових добрив

Обробка торфу на апараті вихрового шару для виробництва гумінових добрив

Обробка торфу на апараті вихрового шару для виробництва гумінових добрив

Гумінові добрива, отримані шляхом переробки торфу, є ефективним та популярним засобом підвищення родючості ґрунтів. Вони містять велику кількість азоту та інших хімічних елементів, що сприяють росту та розвитку рослин. Проте безпосередньо у торфі вони знаходяться у стійких хімічних сполуках, тому залишаються недоступними для рослин і вилучаються досить повільно – на цей процес йдуть роки. Обробка торфу ефектом Юткіна дозволяє вивільнити ці речовини, зробити їх розчинними у воді та доступними для засвоєння рослинами.

Що таке гумінові добрива та їх застосування

Гумінові добрива – натуральні органічні препарати, найчастіше отримані шляхом обробки та активації торфу. Вони не мають негативного впливу на навколишнє середовище та не впливають на смакові й корисні якості врожаю.

При цьому гумінові добрива збагачують ґрунт корисними речовинами, підвищують його родючість та сприяють активному росту та розвитку рослин, а також врожайності. Вони збільшують швидкість проростання насіння та позитивно впливають на схожість. Підвищують імунітет рослин та їх стійкість до впливу зовнішніх факторів.

Гумінові добрива застосовуються для:

  • відновлення ґрунтів у передпосівний період та інтенсифікації їхньої родючості;
  • кореневого та позакореневого підживлення овочевих та ягідних культур для підвищення врожайності та стійкості до грибків та несприятливих кліматичних умов;
  • догляду за плодовими культурами та саджанцями шляхом внесення в пристовбурову зону;
  • позакореневого підживлення для покращення декоративних якостей та цвітіння рослин;
  • прискорення дозрівання компосту.

Це універсальні препарати для сільського господарства та садівництва. Якість добрив значною мірою залежить від технології виробництва та ступеня активації торфу, оскільки це впливає на концентрацію та доступність корисних речовин.

Обробка торфу за допомогою ефекту Юткіна

Ефект Юткіна для обробки торфу – це обробка у воді високовольтними електричними розрядами. Процес нагадує пробиття середовища блискавкою. В результаті відбувається потужний гідроудар із високими локальними тисками в сотні тисяч атмосфер. Удари відбуваються між електродами, розташованими в оброблюваному середовищі. При цьому спостерігаються кавітаційні процеси з низкою фізико-хімічних явищ:

  • ультразвукові та інфразвукові резонансні коливання;
  • теплові, нейтронні, імпульсні, світлові та рентгенівські випромінювання;
  • потужні магнітні поля.

Під впливом цих процесів розриваються навіть міцні хімічні зв’язки у молекулах – отримуємо вільні, доступні речовини. У воду виходить понад 30 доступних мікроелементів та органічних компонентів. Ступінь диспергування досягає 250 мкм – після обробки частка часток менше цього розміру становить від 80 до 90%.

Однак навіть такий ефективний спосіб обробки торфу можна вдосконалити та інтенсифікувати. Цього можна досягти шляхом більш тонкого та ретельного диспергування часток.

Для інтенсифікації процесу обробки торфу ефектом Юткіна та отримання речовини з більшою концентрацією гумінових кислот, органічних продуктів та мікроелементів, рекомендується попередньо використовувати апарат вихрового шару (АВС) від компанії GlobeCore. Установка дозволяє подрібнювати сировину в рідкому середовищі до розмірів 15 мкм, що в кілька разів перевищує тонкість помелу при електрогідравлічній обробці.

На цьому етапі більшість речовин уже перейшли у доступну водорозчинну форму. А після додаткової обробки пульпи ефектом Юткіна вдається максимально ефективно вивільнити мікроелементи з хімічних сполук та майже повністю перевести їх у доступну для засвоєння рослинами форму.

Підготовка торфу на апараті вихрового шару перед обробкою ефектом Юткіна

Для підвищення концентрації виходу гумінових речовин із торфу під час його обробки ефектом Юткіна в технологічну лінію можна додати установку для механоактивації сировини. В результаті обробки торфу на ній у речовині змінюються фізико-технічні та хімічні властивості, мікроелементи та органічні складові стають доступнішими.

Традиційно для підготовки сировини використовують диспергуючі установки різних видів – кулькові, пружинні, ножові та планетарні млини. Ми пропонуємо більш сучасне рішення у вигляді апарата вихрового шару. Він відрізняється високою ефективністю, економічністю, компактністю, простотою використання та інтеграції в технологічну лінію. Установка характеризується високим ступенем подрібнення та може здійснювати «вологий» помел. При цьому процеси подрібнення та активації сировини відбуваються ще інтенсивніше.

Обробка торфу на АВС – це механоактивація речовини в середовищі електромагнітного поля. У робочу камеру додають феромагнітні голки, які під дією електромагнітного поля перетворюються на мішалки. Вони хаотично переміщуються по камері, зіштовхуються одна з одною, з оброблюваним матеріалом і стінками установки, утворюючи вихровий шар. При цьому спостерігаються процеси диспергування та гомогенізації в умовах електромагнітної обробки, високих локальних тисків, електролізу та акустичних коливань. Комплекс цих процесів сприяє ретельному подрібненню та активації торфу – відбувається виділення гумінових речовин, мікроелементів та органічних компонентів.

Вивільнення гумінових речовин відбувається завдяки руйнуванню целюлозних і лігнінових оболонок клітин. Ступінь подрібнення продукту досягає 15 мкм.Обробка торфу на апараті вихрового шару для виробництва гумінових добрив

Електромагнітні апарати вихрового шару для обробки та активації торфу

Щоб підвищити концентрацію гумінових речовин та викликати ще більший ступінь їхнього вивільнення, пульпу з води та подрібненого торфу обробляють ефектом Юткіна. Навіть після завершення обробки гумінові добрива продовжують збагачуватися аміачним азотом.

Обробку торфу на апараті вихрового шару можна проводити як із застосуванням хімічних реагентів, так і просто у воді. У другому випадку отримуємо чистіший продукт, оскільки відсутня хімічна екстракція, яка частково впливає на структуру речовин на виході. Технологія виробництва добрив при цьому спрощується та здешевлюється.

Переваги використання апарата вихрового шару у виробництві гумінових добрив

Апарат вихрового шару стане одним із основних елементів у лінії з виробництва гумінових добрив за допомогою ефекту Юткіна з наступних причин:

  1. Висока ефективність. Ступінь подрібнення та активації торфу на АВС навіть вища, ніж при електрогідравлічній обробці. Тому основну кількість гумінових речовин вдається отримати ще на цьому етапі обробки торфу.
  2. Простота використання. АВС відрізняється простою конструкцією, компактністю та легко інтегрується в наявну лінію, яку практично не потрібно буде змінювати чи перебудовувати.
  3. Економічність. Залежно від моделі, споживана потужність апарата вихрового шару становить від 45 до 95 кВт, що в рази менше, ніж у традиційного обладнання.
  4. Зручність експлуатації. Обладнання трохи більше півтора метра у висоту і близько метра в ширину та довжину, тому займає зовсім небагато місця у цеху. Вага установки всього 500 кг. Під апарат не потрібен фундамент або додаткові конструкції для монтажу.

У компанії GlobeCore представлені апарати вихрового шару АВС-100 та АВС-150. Обидві моделі підходять для обробки торфу, але відрізняються продуктивністю. Можна використовувати кілька установок для паралельного облаштування ліній з виробництва гумінових добрив. Щоб замовити обладнання або отримати консультацію, звертайтеся до менеджерів компанії.