GlobeCore / Апарат вихрового шару / Апарат вихрового шару у виробництві торфогелю

Апарат вихрового шару у виробництві торфогелю

Апарат вихрового шару у виробництві торфогелю

Торфогель – біологічно активне добриво на основі гумінових кислот, мікроелементів, мінералів та азотних сполук. Виготовляється з торфу. Це гуміновий препарат, який виступає в ролі каталізатора росту для рослин, рекультиватора ґрунтів. Також він є імуномодулятором для птахів і тварин, що сприяє зміцненню їх імунітету та набору живої маси. Це однорідна висококонцентрована суспензія, до складу якої входить до 30 корисних мікроелементів, органічних і мінеральних речовин.

Торфогель — основні сфери застосування

Торфогель – це універсальний засіб у сільському господарстві та тваринництві, що застосовується в наступних сферах:

  • добриво ґрунтів з метою відновлення родючості, підвищення якості гумусу. Торфогель відновлює запас корисних речовин у ґрунті, сприяє формуванню якісного гумусу. Він також впливає на створення сприятливої мікрофлори для росту і розвитку рослин, підвищує здатність ґрунту утримувати вологу, відновлює кислотність, засвоюваність поживних речовин, нейтралізує пестициди, радіонукліди, важкі метали, знижує токсичність ґрунтового покриву;
  • передпосівна обробка насіння для зміцнення і підвищення ефективності проростання. Після обробки торфогелем насіння отримує поживні речовини, зміцнює імунітет, стає стійкішим до несприятливих факторів – посухи, заморозків тощо. Воно стає менш вразливим до хвороб і інфекцій, отримує енергію для швидкого і здорового проростання. Гумінові добрива комплексно зміцнюють рослини і сприяють їх росту;
  • біологічно активна добавка до кормів для птахів і тварин. Завдяки біологічно активному продукту зростає ефективність засвоєння поживних речовин тваринами та птахами. Сам торфогель містить до 30% протеїну та легко засвоювані органогенні речовини, що забезпечує високу поживну здатність.

Щоб торфогель якісно виконував покладені на нього завдання, речовини у його складі повинні бути активовані. Тому при його виробництві важливо досягти високого ступеня подрібнення сировини до стану колоїдного розчину. Чим дрібніше подрібнений торф’яний продукт і однорідніша його структура, тим більш вираженим буде ефект при підготовці ґрунтів, насіння, підгодівлі тварин і птахів.

Проблеми традиційних способів екстракції торфу і отримання гумінових препаратів

Торф сам по собі містить багато гумінових кислот, целюлозу, бітум, протеїни, лігнін, азот, магній, калій, фосфор, кальцій. Ці речовини корисні для підвищення родючості ґрунтів, зміцнення живих організмів, покращення і прискорення процесів життєдіяльності.

Але природний процес переходу цих мінеральних біологічно активних компонентів безпосередньо з торфу в ґрунт, а також їх засвоєння рослинами, тваринами і птахами відбувається досить довго. А самого торфу при цьому потрібно багато, що буває економічно невигідно.

Щоб підвищити ефективність гумінового добрива, торф потрібно активувати і виділити з нього корисні речовини та мінерали, зробити їх доступними і легкими для засвоєння ґрунтом, рослинами, тваринами і птахами. Для цього сировину піддають обробці. У процесі екстракції з торфу виділяються мікробіологічні речовини, мінеральні елементи.

Традиційна хімічна екстракція для вивільнення корисних мінералів і речовин передбачає використання лужного середовища та перемішування торфу в умовах підвищеної температури. Завдяки механохімічній активації і термолізу вдається отримати вихід гумінових кислот. Але такий метод активації має недоліки:

  • неоднорідна волокниста структура торфогелю, що робить його не таким ефективним і зручним у використанні;
  • не найкращі показники активації торфу, тому потенціал сировини розкривається не повністю;
  • часткове руйнування природної структури гумінових препаратів, отриманих шляхом хімічної екстракції;
  • висока вартість обладнання і великі витрати на його експлуатацію через використання перемішувальних апаратів і теплообмінників;
  • складність і багатоступеневість процесу виробництва продукту, а також залучення великої кількості лугів.

Вирішити ці проблеми хімічної активації торфу і отримання торфогелю допомагає технологія, яка не передбачає застосування лужної екстракції. Це подрібнення і перемішування торфу з водою за допомогою електромагнітного поля. Технологія реалізована в апараті вихрового шару (АВС) компанії GlobeCore.

Особливості виробництва торфогелю на апараті вихрового шару

Апарат вихрового шару у виробництві торфогелю
Апарат вихрового шару у виробництві торфогелю

Апарат вихрового шару для виробництва торфогелю – це альтернативний і більш ефективний спосіб активації торфу в порівнянні з хімічною або мікробіологічною технологією. Крім того, що диспергування і гомогенізація дозволяють отримати більше гумінових кислот і активних речовин, при такому способі обробки ці продукти не руйнуються. При диспергуванні в результаті ретельного подрібнення вивільняються біологічно активні речовини з лігнінної та целюлозної оболонок.

Процес виробництва торфогелю передбачає отримання колоїдних розчинів високої концентрації, які далі використовують як стимулятори росту, добрива ґрунтів і добавки до кормів для тварин. Основним етапом для вивільнення активних речовин у гуміновому препараті є диспергування та перемішування.

АВС від компанії GlobeCore – це інноваційне обладнання для процесів подрібнення і змішування. Установка являє собою апарат з робочою камерою, всередині якої під впливом електромагнітного поля, створюваного індуктором, з великою швидкістю обертаються феромагнітні частинки. Вони створюють вихровий шар для подрібнення і змішування продукту. Така середа ідеально підходить для приготування торфогелю.

Процес подрібнення торфу для приготування торфогелю в АВС відбувається з додаванням води. Сировина піддається обробці одразу кількома процесами, серед яких:

  • диспергування;
  • перемішування;
  • електромагнітна обробка;
  • електроліз;
  • локальний тиск;
  • акустичні коливання.

За таких умов основна маса торфу у воді подрібнюється до частинок менше 15 мкм. Для порівняння, при електрогідравлічній обробці торфу, яка також є інноваційною, отримуємо частинки менше 250 мкм – ефективність такого гідрогелю нижча. Завдяки більш ефективному подрібненню торфогель стає активним, а корисні речовини і мінерали в ньому – доступними для засвоєння.

На виході отримуємо однорідну суспензію з високим вмістом мікроелементів і поживних речовин, що містяться в торфі. Частка органічних водорозчинних речовин зростає до 7 разів. Кількість розчинних сполук азоту також різко зростає і при правильному зберіганні продукту збільшується протягом наступних днів через бактеріальний вибух. Виходить, що активація торфогелю продовжується навіть після завершення обробки.

Завдяки якісному подрібненню і одночасній гомогенізації утворюється однорідна маса без домішок волокон і залишків твердих волокнистих частинок з торфу, а частка активних речовин тут у рази вища, ніж при традиційній екстракції.

Переваги апарата вихрового шару при виробництві торфогелю

Інноваційне обладнання для виробництва торфогелю з використанням вихрового шару дозволяє вирішити проблеми традиційних методів його виготовлення і отримати більш якісний продукт, ніж при інших інноваційних технологіях. В результаті отримуємо активну речовину з високою концентрацією корисних мікроелементів, гумінових і фульвокислот для використання в сільському господарстві, тваринництві, землеробстві.Апарат вихрового шару у виробництві торфогелю

Експеримент з отримання торфогелю в апараті вихрового шару

Переваги виробництва торфогелю на АВС:

  • висока продуктивність. Залежно від моделі АВС-100 або АВС-150 максимальна продуктивність апарата при виробництві торфогелю складає від 5 до 15 куб.м/год.
  • економічність. Споживання потужності обладнання залежно від моделі становить від 45 до 95 кВт, що дозволяє виробляти продукт з меншими витратами, ніж у традиційному випадку, коли окремо використовуються теплообмінні та змішувальні пристрої;
  • високоякісна сировина. Обладнання дозволяє отримати гомогенну речовину з високим ступенем диспергування. У ній відсутні домішки та волокна, що заважають технологічним процесам під час використання продукту в землеробстві та сільському господарстві;
  • простота і комфорт у використанні. АВС відрізняється компактними габаритами – менше півтора метра у висоту і трохи більше в ширину. Не потребує спеціального фундаменту для встановлення. Простий в обслуговуванні та управлінні;
  • надійність і довговічність. Збалансована система без складних вузлів і агрегатів піддається мінімальному зносу під час експлуатації. У неї немає вразливих слабких місць, а технологічні процеси проходять щадно.

Таким чином, АВС дозволяє виробляти торфогель високої якості, знизивши навантаження на технологічну лінію. Комплексний вплив на сировину всередині робочої камери гарантує отримання однорідного гумінового препарату з високою концентрацією водорозчинних корисних речовин і мікроелементів.