GlobeCore / Статті / Отримання водної суспензії стеарату літію на апараті вихрового шару

Отримання водної суспензії стеарату літію на апараті вихрового шару

Отримання водної суспензії стеарату літію на апараті вихрового шару

Стеарат літію – це сіль літію жирної стеаринової кислоти або, як його традиційно називають, мило. Його отримують із тваринної та рослинної сировини. Це мило являє собою білу м’яку речовину. У виробництві його використовують у складі водної суспензії. Мило виступає згущувачем у ряді промислових сфер. Отримання водної суспензії стеарату літію ґрунтується на тонкодисперсному подрібненні продукту та інтенсивному перемішуванні з водою до стійкого однорідного стану.

Застосування стеарату літію

Стеарат літію – це нерозчинна у воді речовина. Тому для отримання водної суспензії його необхідно подрібнити до дрібнодисперсних часток і якісно змішати з рідиною. Якість такої суспензії залежить від ступеня подрібнення часток стеарату літію та однорідності змішування з водою. Отримана суспензія, яку також називають літієвим милом, використовується в таких сферах:

  1. Виробництво літієвих мастил. Завдяки стійкості до високих і низьких температур водна суспензія стеарату літію застосовується при виробництві продукції для автомобілебудування, машинобудування та авіації. Підходить для приготування синтетичних та натуральних масел.
  2. Виробництво пластмас. У пластмасовій промисловості стеарат літію виступає стабілізуючою речовиною, забезпечуючи необхідні якості матеріалів.
  3. Виготовлення косметичних засобів та препаратів. Також використовується як стабілізуюча добавка при виробництві косметичних продуктів, зокрема рум’ян, тіней для повік тощо.

Широка область застосування та активне використання при виробництві масел обумовлені безпекою стеарату літію, його водостійкістю, стійкістю до окислення та високою температурою каплепадіння. Він також забезпечує затримку корозійних процесів при переробці нафти.

Отримання водної суспензії стеарату літію – традиційні технології

У класичному виробництві суспензій часто використовують механічні мішалки барабанного, вібраційного, барботажного або лопатевого типу. При використанні більшості моделей цього обладнання на технологічний процес витрачається досить багато часу та енергетичних ресурсів, оскільки техніка відрізняється високими енергозатратами. Основний недолік цих методів приготування водних суспензій – високі витрати енергії та тривалість процесів обробки.

Крім того, у класичних мішалках, як правило, здійснюється виключно процес перемішування, а додаткове диспергування є мінімальним або не відбувається взагалі. Загалом тут можна виділити такі проблеми:

  • тривалість процесів гомогенізації;
  • недостатній показник однорідності суспензії;
  • низька седиментаційна стійкість суміші;
  • великі витрати енергетичних ресурсів.

Наприклад, лопатеві мішалки відрізняються низькою інтенсивністю перемішування. В результаті отримуємо продукт із поганою стійкістю та схильністю до розшарування. Це не найкращий вибір для тонкого диспергування та перемішування суспензій.

Розв’язати проблеми традиційних методів отримання водної суспензії стеарату літію допоможе апарат вихрового шару (АВС) від компанії GlobeCore.

Технологія отримання водної суспензії стеарату літію на апараті вихрового шару

Отримання водної суспензії стеарату літію на апараті вихрового шаруАпарат вихрового шару являє собою компактний диспергатор-змішувач, що працює на основі електромагнітного поля. Він оснащений немагнітною робочою камерою, всередину якої поміщені феромагнітні частинки. Камера розташована в індукторі, який створює всередині неї сильне електромагнітне поле.

Під впливом цього поля утворюється вихровий шар – стеарат літію інтенсивно змішується з водою, а феромагнітні голки виступають у ролі мініатюрних мішалок і млинів. Вони активно переміщуються по камері, зіштовхуються зі стінками, між собою та з частинками оброблюваного матеріалу. При цьому спостерігаються процеси диспергування та гомогенізації з участю високих локальних тисків, електролізу, акустичних коливань та електромагнітної обробки.

Отримання водної суспензії стеарату літію в таких умовах відрізняється високим ступенем гомогенізації з додатковим подрібненням частинок стеарату літію, завдяки чому отримуємо стійку однорідну суміш високої якості. Суспензія характеризується гарною седиментаційною стійкістю, не розшаровується, не осідає, а в її складі відсутні грубодисперсні частинки. Усе це робить її більш ефективною при подальшому використанні в процесах виробництва масел, пластмас, косметичних засобів та інших продуктів.

Переваги отримання водної суспензії на апараті вихрового шару

Апарат вихрового шару від компанії GlobeCore представлений моделями АВС-100 та АВС-150. Вони мають однаковий принцип роботи, але різну продуктивність. Установки підходять як для великих підприємств, так і для невеликих цехів. Вони відрізняються наступними особливостями:

  1. Висока ефективність. Забезпечують більш якісне змішування суспензій, ніж традиційні змішувальні пристрої. Відрізняються здатністю активно інтенсифікувати процеси перемішування, тому операції відбуваються швидко. При цьому спостерігається гомогенізація та диспергування.
  2. Простота використання. Апарат легко інтегрується в існуючу виробничу лінію. Під нього не потрібен фундамент або додаткові конструкції для монтажу. Установка трохи більше півтора метра у висоту та трохи більше метра в ширину і довжину – для неї завжди знайдеться місце на підприємстві будь-якого масштабу.
  3. Економічність. Споживана потужність агрегатів АВС-100 і АВС-150 становить 45 кВт і 95 кВт відповідно. При цьому перемішування здійснюється швидше, ніж на класичних установках.

Апарат вихрового шару – це ефективне обладнання для отримання водних суспензій. Щоб замовити модель АВС-100 або АВС-150 та отримати консультацію, зверніться до менеджерів компанії GlobeCore.