GlobeCore / Апарат вихрового шару / Помел кави в апаратах вихрового шару

Помел кави в апаратах вихрового шару

Помел кави в апаратах вихрового шару

Помел кави є обов’язковим етапом виробництва як натурального продукту з обсмажених кавових зерен, так і розчинної, сублімованої, гранульованої або порошкової кави. Залежно від виду кави, помел виконується до певної фракції. Це може бути грубий помел з розміром частинок майже міліметр, середній, тонкий – до десятих часток міліметра, і надтонкий, в результаті якого утворюється порошок з частинками всього кілька мікрон.

Ринок кави у світі

У середньому люди у всьому світі щодня випивають 225 мільярдів чашок кави. Виходить, що кожен третій житель планети споживає принаймні одну чашку напою на день. Найбільше при цьому п’ють каву в Європі – 34,4% світового обсягу. На США припадає 18,2%. Далі йде Бразилія з показником 14,9%.

Якщо говорити про рейтинг за кількістю напою на душу населення, то першість також належить європейцям. Фіни випивають по 12 кг кави на людину за рік. Далі йдуть норвежці з показником 9,9 кг, а третє місце займає Ісландія – 9 кг на одного жителя країни.

Споживач надає перевагу вже підготовленому для споживання порошку або гранулам, а не лише обсмаженим зернам. Найбільше на ринку купують мелену натуральну каву. Її частка на 6% більша, ніж немеленої зернової кави. Тому виробникам варто вдосконалювати та оптимізувати лінії потужності саме з виробництва натуральної меленої кави.

Ступені помелу кави

Зі зростанням попиту зростають і вимоги споживача до якості продукту. 53% цінителів напою найважливішим критерієм виділяють аромат і смак. На ці якості безпосередньо впливає тонкість помелу кави. Чим дрібніше помелений продукт, тим більша площа зіткнення з водою, а отже, швидше відбувається екстракція. Щоб максимально яскраво розкрити смакові та ароматичні властивості напою, зерна важливо правильно подрібнити. Сублімовану або гранульовану каву виробляють із сировини, подрібненої до 30-45 мкм і дрібніше.

Натуральна кава представлена на ринку наступними фракціями:

  • кава надтонкого помелу (pulverized). Подрібнена до порошкоподібного стану кава підходить для приготування в турці. Фракція не повинна перевищувати 0,15 мм – це як пил або пудра. Ідеальним варіантом для турецької кави вважається надтонкий помел від 0,075 до 0,125 мм або навіть дрібніше;
  • кава дрібного помелу (fine grind). Підходить для кавомашини. Фракція повинна бути не більше 0,4 мм;
  • кава середнього помелу (medium grind). Призначена для фільтруючих кавоварок крапельного типу з паперовими і металевими фільтрами. Тут зерна подрібнюються до частинок 0,4-0,5 мм;
  • кава грубого помелу (coarse grind). Оптимальний варіант для френч-преса. При грубому помелі каву подрібнюють до розміру 0,8 мм.

Фракції помелу зерен варіюються залежно від подальшої технології приготування напою. Тому виробникам важливо мати можливість регулювати ступінь подрібнення продукту.

Популярні способи подрібнення кави

Помел кави, що надходить на ринок у натуральному, сублімованому або гранульованому вигляді, однаковий для всіх трьох видів продукту. При цьому для подрібнення використовують такі види кавомолок:

  • жорнові млини. Це одні з найпопулярніших млинів для кави через високу продуктивність і відмінну якість кінцевого продукту. Вони працюють за млиновим принципом з циліндричними та конусоподібними жорнами. Зерна проходять між ними і дробляться до потрібної фракції. Такі млини досить дорогі при покупці та в обслуговуванні;
  • ножові ротаційні млини для кави. Техніка працює за принципом подрібнення зерен ножами, що обертаються з великою швидкістю. Технологія проста і недорога, але дає незадовільний результат, оскільки помел виходить неоднорідним, а через велике нагрівання зерен у кінцевого продукту псується смак. Найчастіше її використовують у побуті;
  • молоткові млини. Апарати з робочою камерою, в якій кавові зерна дробляться шляхом ударів спеціальними рухомими елементами. Технологія проста і надійна, але забезпечує не найкращий результат щодо якості помелу. Обладнання шумне, потребує періодичного ремонту і підходить виключно для роботи із сухим продуктом;
  • колоїдні млини. Техніка з ротором, що обертається відносно статора, проходячи в частках міліметра від нього. У цьому просторі під впливом центробіжних сил частинки подрібнюються до мікронів. Але ця технологія в основному актуальна для вологого помелу. А сухий помел відрізняється не такою високою тонкістю.

Жорнова установка вважається найефективнішою і найякіснішою серед традиційних млинів для кави. Але з розвитком сучасних технологій гідну конкуренцію їй склав апарат вихрового шару (АВС). Електромагнітний млин для кави дозволяє отримувати якісний продукт крупної, середньої, тонкої та ультратонкої фракції з мінімальними витратами коштів та часу.

Помел кави в апараті вихрового шару

Помел кави в апаратах вихрового шаруДля оптимізації процесу помелу кави у виробничих масштабах на ринку представлений апарат вихрового шару. Це обладнання працює на основі обертального електромагнітного поля з феромагнітними голками всередині камери. Подрібнення кави відбувається за рахунок удару зерен об стінки камери, феромагнітні частинки та один одного. При цьому зерна піддаються впливу електромагнітного поля, акустичних коливань, високого тиску, що впливає на ефективність помелу.

Чим довше триває процес, тим дрібніші частинки отримуємо на виході. Тому тут є можливість регулювати ступінь помелу, просто змінюючи час обробки зерен у камері. В цілому на АВС вдається отримати каву дрібного помелу з фракцією всього 2-3 мкм.

Крім того, АВС підходить для швидкого та ефективного змішування різних сортів кави з метою отримання сумішей. Вони відрізняються оптимальними для того чи іншого випадку смаковими та ароматичними якостями.

На апараті можна отримувати кавові суміші з різних сортів арабіки, а також змішувати арабіку з робустою. При змішуванні кави на АВС готовий продукт відрізняється однорідністю, не розділяється на виході, а змішування відбувається за секунди. Також є можливість виробляти розчинні кавові напої “3 в 1”, швидко та ефективно змішуючи інгредієнти.

Особливість АВС полягає ще й у тому, що він може працювати як із сухими сумішами, так і з рідким середовищем. Тому завдяки обладнанню вдається оптимізувати процес виробництва сублімованої та гранульованої кави після помелу. Тут відбуваються процеси змішування подрібненого продукту з водою, що також можна виконувати безпосередньо в АВС.

Переваги подрібнення кави на апараті вихрового шару

Помел кави в апаратах вихрового шаруЕлектромагнітний млин для кави є інноваційним обладнанням, яке дозволяє вирішувати проблеми традиційних методів подрібнення зерен за рахунок наступного:

  • висока ефективність. Підходить для однорідного подрібнення кави до розміру 2-3 мкм, що складно досягти на традиційних апаратах;
  • універсальність. АВС підходить не тільки безпосередньо для подрібнення кави, але й для приготування кавових сумішей. Його можна використовувати на технологічних лініях для виробництва розчинних напоїв;
  • економічність. Витрати електроенергії знижуються в рази порівняно з традиційними методами через відсутність складних енергозатратних процесів, пов’язаних із роботою обертальних ударних механізмів тощо;
  • зручність у використанні. Регулювання ступеня помелу та контроль процесів елементарно прості, зрозумілі та не вимагають залучення складного обладнання. Для використання установки не потрібен фундамент, вона не потребує затратного монтажу;
  • надійність. Техніка відрізняється зносостійкою конструкцією, працює щадно і тихо.

Таким чином, АВС можна використовувати на різних етапах виготовлення натуральної та розчинної кави. У будь-якому випадку він буде корисним при подрібненні зерен, оскільки цей процес є базовим. При цьому електромагнітний млин для кави допоможе оптимізувати витрати енергоресурсів і часу у виробництві натурального меленого, розчинного, сублімованого і гранульованого продукту.