Апарати вихрового шару феромагнітних частинок застосовуються для підвищення ефективності очищення стічних вод від різних забруднень.
Одне з останніх замовлень на виробництво цього обладнання виконане компанією GlobeCore для великого китайського заводу. У Китаї вже встановлені три апарати вихрового шару АВС-100, які функціонують в системах очищення стічних вод від ціанідів та фторидів.
У разі застосування двоступеневої реагентної нейтралізації стічних вод з простими і комплексними ціанідами спочатку окислюють ціаніди до ціанатів при рН 10-11,5, а потім останні гідролізують до азоту і вуглекислого газу при рН 7-7,5. При цьому використовуються установки періодичної дії. Як знешкоджувач реагенту використовується гідрохлорид натрію.
Впровадження апаратів вихрового шару дозволяє проводити знешкодження за один етап при рН 9-10. Витрата окислювача (хлорного вапна, гіпохлоритів натрію або кальцію) становить 110% від теоретично необхідної. У якості лужного реагента застосовується розчин соди або суспензія Ca(OH)2 в воді. При вихідному вмісті ціан-іонів 8000 мг/л після очищення вміст їх падає до 0,12 мг/л, при 4320 – до 0,02 мг/л і при 50 – 0,002 мг/л.
Застосування апаратів вихрового шару також підвищує ефективність очищення стічних вод від фторидів. Видалення фтору і переведення фосфатів в водонерозчинні з’єднання проводиться в одну стадію. Вміст фтору в очищених стічних водах при оптимальних умовах (рН 10-11) не перевищує 1,5 мг/л, фосфати відсутні. В якості реагенту доцільно використовувати вапно з витратою 5-10% надлишку СаО від теоретично необхідного.