Сухі будівельні суміші (СБС) – це порошкоподібна, однорідна маса, що складається з наповнювачів, заповнювачів, в’яжучих елементів, добавок. Компоненти змішуються в строгих пропорціях для отримання продукту з певними характеристиками. Виробництво будівельних сумішей включає підготовку сипучих багатокомпонентних мас на диспергаторах і змішувачах. Для активації СБС їх достатньо залити водою.
Сухі суміші виробляються на заводах і постачаються в упаковках для використання в будівництві та ремонті. Це багатокомпонентні сипучі системи з високим рівнем активації часток, дисперсністю до мікрометрів. В залежності від виду вони використовуються для зведення елементів стін, конструкцій, оздоблення поверхонь, декору, захисту, поліпшення експлуатаційних властивостей.
Застосування сухих будівельних сумішей та їх види
СБС використовуються як допоміжні будівельні матеріали з певними властивостями. Їх застосовують на різних етапах будівництва та ремонту, починаючи від зведення споруд, конструкцій і закінчуючи чорновою, чистовою обробкою. В залежності від складу вони поділяються на наступні види:
- цементні;
- вапнякові;
- цементно-вапнякові;
- гіпсові;
- гіпсово-вапнякові.
З урахуванням сфери застосування СБС бувають для штукатурки, кладки, оздоблення поверхонь, конструкцій. Також є суміші для плитки, стяжки, укладання підлогових покриттів, зовнішніх і внутрішніх робіт. Таким чином, вони використовуються практично на всіх етапах будівництва і ремонту. Загалом на ринку Європи налічується більше 300 видів СБС.
Будівельні суміші дозволяють значно знизити матеріаломісткість робіт, забезпечити високу стійкість конструкцій і поверхонь до ударів, навантажень на вигин, стирання, руйнування від вологи, холоду та інших факторів. СБС також знаходять застосування при утепленні, гідроізоляції, декоруванні, шпаклюванні тощо.
Завод з виробництва будівельних сумішей вважається актуальним і ефективним варіантом бізнесу завдяки універсальності та широкій області застосування продукції. Сучасне обладнання дозволяє налагодити якісне виробництво навіть у компактному цеху – не обов’язково мати великі потужності. Компанія GlobeCore представляє апарат вихрового шару (АВС), який стане основним елементом виробничої лінії на підприємстві з виготовлення сухих будівельних сумішей.
Жодне сучасне будівництво, ремонт або реконструкція не проводяться без використання спеціальних СБС, тому вони завжди залишаються актуальними та затребуваними на ринку. Представлене у нас обладнання для виробництва сухих будівельних сумішей підходить для приготування продуктів усіх видів з будь-яким складом для вирішення завдань від зведення стін до обробки. Тому всього один апарат може задовольнити потреби сучасного ринку СБС.
Переваги сухих будівельних сумішей
За підрахунками західних експертів ефективність будівельних, оздоблювальних, ремонтних робіт з використанням сухих будівельних сумішей зростає до 500%. Це досягається завдяки таким перевагам продукції:
- Простота використання: Суміші вже готові, тому немає потреби доставляти, зберігати компоненти штукатурок, розчинів і інших систем окремо. Також значно скорочується час приготування розчинів, мінімізуються трудозатрати і обсяги техніки. Продуктивність працівників зростає в 1,5-3 рази.
- Гнучкість систем: Широка варіативність досягається завдяки можливості змішувати практично будь-які використовувані в будівництві компоненти.
- Зниження витрат матеріалів: Мінімізуються відходи матеріалів на будівельному майданчику. Завжди можна приготувати потрібну кількість розчину і порційно дозувати його, завдяки чому обсяг відходів зменшується на 5-7%. Пластифікатори та інші добавки знижують витрати цементу до 10-15%.
- Мінімізація транспортних витрат: На будівельний майданчик не потрібно доставляти розчин або привозити компоненти сумішей окремо. Загалом економія на транспортних витратах може досягати 10-15%.
- Висока точність дозування компонентів: Продукція готується за допомогою автоматизованих систем на заводі з виробництва будівельних сумішей, що гарантує стабільність, однорідність складу. Мінімізується людський фактор.
- Виробництво будівельних сумішей у промислових масштабах передбачає використання спеціальних добавок, завдяки чому продукт виходить якіснішим, з яскравіше вираженими фізико-хімічними характеристиками. У матеріалах не з’являються усадочні тріщини, вони стійкі до впливу зовнішніх факторів. Розчини з спеціальних будівельних сумішей ефективніші і активніші в порівнянні з тими, що приготовлені вручну на будівельному майданчику.
З урахуванням цих особливостей ринок будівельних сумішей постійно зростає. Разом з ним розвиваються і вдосконалюються технології, що дозволяють отримувати більше якісної продукції, оптимізуючи витрати на виробництво. В числі актуального на даний момент обладнання для виробництва будівельних сумішей виділяють апарат вихрового шару від компанії GlobeCore.
Вимоги до якості сухих будівельних сумішей
Якість будівельних сумішей залежить від кількох критеріїв і характеристик, серед яких:
- ступінь диспергування часток;
- рівень гомогенізації суміші;
- показник активації компонентів.
Від цього залежить здатність інгредієнтів вступати в реакції між собою, створювати міцні зв’язки, забезпечувати необхідні властивості конструкцій і поверхонь. Тому виробництво сумішей сконцентроване на тому, щоб досягти якісного подрібнення, перемішування та активації сировини.
Критично важливим показником у виробництві будівельних сумішей є тонкість помолу компонентів. Лише частки в кілька мікрон повністю проходять гідратацію. Наприклад, подрібнений до 70 мікрометрів цемент відреагує з водою тільки на 75-80%. Тому дуже важливо подрібнити його якомога тонше. Досягти подрібнення цементу до 5-15 мікрон на традиційних промислових млинах досить складно. При цьому витрачається багато електроенергії. Для АВС це завдання не представляє труднощів і виконується за хвилини.
Технології виробництва будівельних сумішей
Традиційно виробництво будівельних сумішей передбачає використання цілого комплексу дробильних машин, змішувачів, сушарок, вібросит і інших установок.
В залежності від типу оброблюваного матеріалу застосовується різне обладнання для виробництва будівельних сумішей – це можуть бути шарові, планетарні, вібраційні, струйні млини, сушильні барабани, змішувачі та інші види техніки. Зазвичай це велике, шумне та енергоємне обладнання з не найвищим коефіцієнтом корисної дії. Такі установки не завжди здатні подрібнювати сировину до розмірів у кілька мікрометрів, а на технологічний процес витрачається багато ресурсів.
Класичне виробництво будівельних сумішей включає кілька етапів: підготовка сировини, промивка, сушка, дроблення, змішування. Просушені компоненти потрапляють на етап подрібнення, дроблення, після чого в певних дозах по черзі подаються в змішувач. Обладнання змішує компоненти, і на виході отримуємо готовий продукт, який потрапляє в бункери для фасування.
Апарат вихрового шару від компанії GlobeCore дозволяє оптимізувати процес виробництва будівельних сумішей, знижуючи енергетичні витрати, прискорюючи виконання операцій, мінімізуючи кількість етапів та спрощуючи виробничу лінію. Подрібнення і перемішування в АВС відбувається паралельно, без розділення на окремі етапи.
Технологія виробництва будівельних сумішей на апараті вихрового шару
Процес виробництва будівельних сумішей є однією з основних задач, яку можна виконувати на апараті вихрового шару. Установка оптимально підходить для роботи з компонентами ССС у сухій середовищі. АВС підходить для диспергування і гомогенізації сумішей завдяки таким процесам:
- подрібнення;
- перемішування;
- високі локальні тиски;
- акустичні коливання;
- електромагнітна обробка.
У випадку роботи з рідкою, вологій середовищем додається ще і електроліз.
Процеси, що відбуваються в апараті вихрового шару, обумовлені його конструкцією. Це обладнання має робочу камеру, всередині якої під впливом індуктора створюється електромагнітне поле. У камеру поміщені оброблюваний матеріал і ферромагнітні частинки, які створюють вихровий шар – вони інтенсивно переміщуються, обертаються, стикаються, спричиняючи ряд процесів.
Процес виготовлення будівельних сумішей на апараті вихрового шару
В рамках виробництва суміші інгредієнти одночасно і в заданій пропорції подаються в камеру. Далі вони підлягають впливу електромагнітного поля та механічному впливу ферромагнітних частинок. Компоненти подрібнюються, перемішуються, активуються. Останній процес відбувається навіть якщо частинка залишається цілою. На виході з АВС отримуємо готову суміш, яка не потребує доопрацювання. Її можна відразу упаковувати та відправляти на будівельний майданчик.
Важливою особливістю отримання сумішей на апараті вихрового шару є високий рівень активації інгредієнтів. За рахунок роздріблення частинок до кількох мікрометрів створюються активні центри, вільні радикали. На поверхні утворюється надлишкова енергія. А завдяки ультратонкому подрібненню збільшується питома поверхня з активованими центрами. Загалом, при виробництві будівельної суміші на апараті вихрового шару відбувається наступне:
- подрібнення частинок компонентів до розмірів до 1 мікрометра;
- активація частинок для ефективної гідратації при приготуванні розчину;
- інтенсивне перемішування для створення маси з високим ступенем однорідності.
Це забезпечує, що кожна частинка вступає в хімічну реакцію при змішуванні з водою. Отримуємо якісний, повністю відреагований і однорідний розчин з високою активністю інгредієнтів. Це безпосередньо впливає на подальшу якість будівельних конструкцій, споруд, поверхонь тощо.
Ефективність виробництва будівельних сумішей на апараті вихрового шару
Ефективність використання апарату вихрового шару для виробництва будівельних сумішей доведена експериментально. Р.А. Ібрагімов та ін. [2019] у рамках дослідження обробляли вапняно-піщану суміш, яка використовується для виробництва виробів. Встановлено, що після обробки сировини на АВС вироби, виготовлені природним способом твердіння, стали міцнішими на 55-117% при стисненні та на 38-72% – при вигині. При тепловологісній обробці показники зросли відповідно на 21-84% і на 11-50%. Після автоклавної обробки отримали вироби з міцністю при стисненні вищою на 67-153% і при вигині – на 48-108% у порівнянні з продукцією з сумішей, які не були оброблені в АВС.
Такі показники досягаються завдяки підвищенню активності компонентів сировини.
Переваги виробництва сумішей на апараті вихрового шару
АВС – це високоефективне, вигідне, надійне обладнання для виробництва будівельних сумішей для вашого підприємства з наступними перевагами:
- Економічність: Споживана потужність представлених у нас моделей АВС складає від 4,5 до 9,5 кВт, що значно менше, ніж у традиційного обладнання.
- Легкість в інтеграції: Додаючи АВС на існуюче виробництво, вам не потрібно перебудовувати виробничі лінії. Достатньо замінити громіздкі, шумні установки на невеликі та тихі АВС.
- Універсальність: Підходить для роботи з усіма сипучими матеріалами, що використовуються в будівництві, тому на апараті можна виготовляти суміші для кладки, штукатурки, обробки, гідроізоляції, декору, теплоізоляції тощо.
- Висока продуктивність: Залежно від типу суміші, вимог до неї, моделі апарата техніка може виробляти до 15 кубометрів продукції на годину.
- Компактність: Апарат має невеликі розміри – трохи більше метра в ширину і довжину і трохи більше півтора метра у висоту. Блок управління має приблизно ті ж розміри. Вага установки – 500 кг. Обладнання значно компактніше традиційних систем, не потребує фундаменту і додаткових конструкцій для монтажу та експлуатації. Його легко транспортувати і переміщати по території.
Наша техніка підходить як для масштабного підприємства, так і для невеликого заводу з виробництва будівельних сумішей. Залежно від обсягів виробництва можна вибрати модель АВС-100 або АВС-150, які відрізняються продуктивністю. Встановіть кілька паралельних ліній з апаратами вихрового шару, і отримаєте підприємство з продуктивністю десятки тонн на годину.
Замовити сучасне обладнання для виробництва будівельних сумішей, проконсультуватися і отримати допомогу у виборі можна у менеджерів компанії GlobeCore.