GlobeCore / Статті / Виробництво деревного борошна на апараті вихрового шару

Виробництво деревного борошна на апараті вихрового шару

Виробництво деревного борошна на апараті вихрового шару

Деревне борошно – це порошок, отриманий шляхом доподрібення тирси, тріски, стружки, дрібних залишків і інших відходів деревообробної промисловості. Іноді його також виготовляють з соломи, стебел, відходів картону, шкаралупи горіхів та інших продуктів. Виробництво деревного борошна представляє собою помел сировини до розмірів у сотні мікрометрів. Іноді допускається більш грубий помел – в межах міліметра. А в окремих випадках борошно подрібнюють до десятків і навіть одиниць мікрон.

Вологість готового продукту не повинна перевищувати 8%. Але, наприклад, у деревно-полімерних композитах використовують більш просушене борошно. Це чистий екологічний продукт, який активно використовують у десятках галузей промисловості. Загалом ринок деревного борошна перспективний і зростає. При цьому для отримання продукту достатньо використовувати спеціальний млин для помелу відходів деревообробної промисловості.

Де використовують деревне борошно?

Деревне борошно – універсальний продукт, в основному застосовується при виробництві будівельних матеріалів. Іноді його також використовують як добавку в сільському господарстві, харчовій промисловості і для інших цілей. У різних випадках використовують борошно певної марки. Вони відрізняються за низкою критеріїв, серед яких фракція, масова частка деревини листяних порід, відсоток вмісту кислот, масел, смол, забарвлених домішок, золи. Також важливим критерієм вважається вологість.

Згідно з державними стандартами деревне борошно застосовується наступним чином:

  • Марки 120 і 160 – виготовлення світлих пластмас, фенопластів;
  • Марки 140 і 180 – виробництво будівельних матеріалів, полімерів, вибухових речовин, пластмас;
  • Марка 200 – виготовлення будівельних матеріалів, лінолеуму;
  • Марка 250 – виробництво промислової вибухівки;
  • Марка Т – приготування пігментного двоокису титану;
  • Марки 560 і 1250 – створення каталізаторів і фільтруючих елементів.

Деревний пил корисний у процесі випалу керамічних виробів і цегли. Його використовують у виготовленні пористих абразивних виробів. Це хороший наповнювач для мастик, герметиків, покрівельних матеріалів. Порошком із деревини чистять шкіру та хутро. Його додають як субстрат при вирощуванні грибів. Продукт також використовують у коптильнях при копченні риби та м’яса.

Такий широкий спектр застосування деревного пилу робить його затребуваним продуктом. Тому навіть на невеликому деревообробному підприємстві є сенс налагодити лінію з обробки деревних відходів.

Виробництво деревного борошна – традиційні технології

Виробництво деревного пилу традиційним способом представляє собою механічне подрібнення сировини без використання хімічних реагентів. У процесі задіяні сортувальні апарати, сушарки, млини для деревного борошна, бункери для зберігання сировини та ємності для готового продукту. Етапи виробництва:

  • підготовка сировини, сортування, виключення великих часток і включень;
  • попереднє подрібнення для отримання однорідної маси;
  • просушування підготовленого продукту;
  • фінальне подрібнення до розмірів у сотні мікрометрів;
  • сортування і пакування.

Деревина – досить м’який і податливий до обробки матеріал, тому тут є можливість використовувати різні типи млинів. Використовується обладнання безперервної і періодичної дії. Деякі з них одразу відповідають за кілька етапів – подрібнюють і сортують сировину. Якість кінцевого продукту, його собівартість, швидкість виробництва, рівномірність порошку переважно залежать саме від типу млину.

Традиційно у виробництві деревного борошна використовують барабанні та дискові дробарки. Обладнання подрібнює деревні відходи до потрібної фракції. Але при цьому воно досить шумне, енергоємне, а технології вимагають якісної та ретельної підготовки, включаючи сушіння сировини.

Розв’язати проблеми традиційних методів виробництва деревного борошна, підвищити продуктивність лінії та знизити енерговитрати на помел сировини допоможе апарат вихрового шару (АВС). Це універсальний млин від компанії GlobeCore, що працює на основі електромагнітного поля, під впливом якого створюється вихровий шар феромагнітних частинок. Компактна установка стане основою для простої та ефективної лінії з доопрацювання відходів деревообробної промисловості. Підходить для використання на лісопилках, у цехах, на заводах, підприємствах сфери лісозаготівлі тощо.

Виробництво деревного борошна на апараті вихрового шару
Апарати вихрового шару виробництва компанії GlobeCore для отримання деревного борошна

Як виробляють деревне борошно на апараті вихрового шару

Електромагнітний млин для деревного борошна – це обладнання з немагнітною робочою камерою, в якій відбувається помел і змішування продукту. Технологічний процес здійснюється за участю феромагнітних частинок і електромагнітного поля, створюваного індуктором.

Під час включення установки феромагнітні голки інтенсивно переміщаються по камері, обертаються, стикаються зі стінками робочої ємності і з частинками оброблюваного матеріалу. Створюється вихровий шар. Для виробництва деревного борошна в такому середовищі потрібно всього кілька хвилин.

Так, вже через три хвилини подрібнення деревної тирси на АВС отримуємо подрібнення до 160 мікрометрів. Частка таких частинок і менше в загальній масі складає 96%. Якщо піддати це борошно додатковій обробці в АВС ще на три хвилини, отримаємо масу з частинками розміром приблизно 25 мікрометрів і менше. Досягти таких показників на традиційному обладнанні з аналогічною витратою часу і енергетичних ресурсів практично неможливо.

При цьому на АВС можна отримувати деревне борошно будь-якої фракції. Тонкість помелу можна регулювати, просто змінюючи час обробки сировини.

Апарат вихрового шару демонструє високу продуктивність завдяки тому, що на оброблюваний матеріал впливають процеси диспергування, змішування, високий локальний тиск, електромагнітна обробка, акустичні коливання, а в рідкому середовищі – ще й електроліз. Досягається високий показник ККД при мінімальних витратах електроенергії. Електромагнітні млини для деревного борошна від GlobeCore споживають від 45 до 95 кВт електроенергії на годину. Потужність залежить від моделі.

А завдяки можливості апарату працювати з вологим і рідким середовищем спрощується технологічна лінія. Після попереднього подрібнення сировину не обов’язково додатково сушити і ретельно готувати, як це необхідно робити, наприклад, при використанні молоткових дробарок. Продуктивність останніх багато в чому залежить від ступеня просушування оброблюваного матеріалу.

Переваги виробництва деревного борошна на апараті вихрового шару

АВС вважається оптимальним варіантом обладнання для подрібнення деревної тирси в борошно з наступних причин:

  • Висока економічність: Витрати електроенергії в рази нижчі, ніж у традиційного обладнання. При цьому матеріал обробляється швидше, а виробництво стає безперервним, що знижує витрати часу на помел сировини.
  • Зручність у використанні: Моделі АВС-100 і АВС-150 від компанії GlobeCore відрізняються компактними розмірами і простотою конструкції, інтуїтивно зрозумілим управлінням. Для них не потрібен фундамент або додаткові конструкції. Габарити в ширину і довжину трохи більше метра, а висота установки трохи більше 160 см. Техніку без проблем можна інтегрувати у вже існуючу лінію.
  • Висока ефективність помелу: АВС стає незамінним, коли потрібно досягти тонкості помелу в десятки і навіть одиниці мікрометрів. Для досягнення таких самих показників на традиційних млинах доведеться витратити величезну кількість часу і енергетичних ресурсів.
  • Універсальність: Може працювати з деревиною будь-якої вологості. При цьому як сировина використовується стружка, тирса або будь-які інші дрібні відходи деревообробної промисловості. Є можливість подрібнювати продукт в сухій або вологому середовищі.

Таким чином, виробництво деревного борошна на апараті вихрового шару – це простий, економічний і швидкий процес. Налагодити таке виробництво можна як на масштабному підприємстві, так і в невеликому цеху. Займаючись обробкою деревини, ви можете підвищити продуктивність підприємства, зробити його безвідходним і переробляти стружку, тирсу та інші продукти у корисний, затребуваний на ринку матеріал – деревне борошно.

Щоб проконсультуватися і замовити апарат вихрового шару АВС-100, АВС-150, зверніться до менеджерів компанії GlobeCore. Ми також допоможемо підібрати модель з оптимальною продуктивністю для вашого підприємства.