GlobeCore / Апарат вихрового шару / Виробництво комбікорму на апараті вихрового шару

Виробництво комбікорму на апараті вихрового шару

Виробництво комбікорму на апараті вихрового шару

У цій статті ми розглянемо виробництво комбікорму з використанням електромагнітних технологій. Рідкий комбікорм – кормосуміш із вологістю 70-80% у вигляді однорідної суспензії з перемеленої зернової сировини, води, добавок. Його використовують для годування телят, застосовуючи емульсію як замінник молока. Кормосуміші у вигляді суспензій також знаходять широке застосування у свинарстві.

У окремих сферах тваринництва рідкий комбікорм є ефективною альтернативою сухому продукту – він не пилиться, краще засвоюється організмом, зручний і вигідний у використанні. Проте, у цього варіанту корму коротший термін зберігання. Тому виробництво комбікорму актуальне не тільки на спеціалізованому заводі, але й безпосередньо на фермі. Це значно підвищує рентабельність господарства, а тварини завжди отримують свіжу їжу. Нерідко фермери запускають власний цех або невеликий завод з виробництва комбікормів для худоби, свиней, птиці.

Особливості рідкого комбікорму

Рідкий комбікорм більш податливий до ферментації, ніж сухий продукт. Завдяки цьому підготовлена суміш краще засвоюється тваринами, що позитивно позначається на їхньому стані та продуктивності. Такий корм більш активний, а корисні речовини в ньому доступніші для засвоєння живим організмом.

При використанні рідкого комбікорму також знижується необхідність у застосуванні кормових антибіотиків. Крім того, в цьому продукті мінімальна ймовірність появи небезпечних бактерій, таких як сальмонела. Серед інших переваг рідкого комбікорму для свинарства і скотарства наступні:

  • відповідність фізіологічним потребам тварин;
  • можливість поступової заміни раціону;
  • зручність транспортування трубопроводами на великі відстані;
  • можливість обходитися без поїлок;
  • точне дозування;
  • мінімізація втрат корму;
  • зниження кількості екскрементів;
  • можливість гнучкої корекції раціону;
  • простота застосування різних рецептів для різних тварин в одному приміщенні.

При виробництві рідкого комбікорму можна використовувати вторинні продукти харчової, мікробіологічної галузей та відходи, що знижує собівартість продукції. Використання рідкого комбікорму в тваринництві економічно виправдане ще й через зниження впливу людського фактора в процесі годування свиней та телят.

Що являє собою виробництво рідкого комбікорму

Для кожної галузі рідкий комбікорм готують за окремо затвердженою рецептурою відповідно до державних стандартів. Тут важливу роль відіграє не тільки склад, але й частка вмісту вологи. Але незалежно від рецептури технологія виробництва однакова і включає підготовку та подрібнення зерна, добавок та інших інгредієнтів, їх змішування у певних пропорціях для приготування суміші.

Сировину подрібнюють до розмірів у кілька десятків або сотень мікрометрів, використовуючи спеціальне обладнання для виробництва комбікорму. Такі процеси також активують продукти, роблячи корисні елементи доступними для засвоєння.

При виробництві комбікорму важливим є ступінь помелу сировини. Чим дрібніші частинки, тим ефективніше вони засвоюються організмом. Наприклад, корм для свиней, подрібнений до фракції 500 мкм, на 6% ефективніший, ніж той, що подрібнений до 900 мкм. Але традиційні методи подрібнення не завжди дозволяють досягти такого рівня. Часто зупиняються на усередненому показнику 700 мкм. Після цього інгредієнти змішують в однорідну масу.

Для комплексного вирішення цих завдань можна використовувати апарат вихрового шару (АВС) від компанії GlobeCore. Розгляньмо, як традиційні способи виробництва рідкого комбікорму відрізняються від нових методів і чому на фермі або заводі є сенс використовувати АВС.

Традиційні технології виробництва рідкого комбікорму

Цехи на фермах або заводи з виробництва комбікорму комплектуються лініями, що складаються з дробарок для подрібнення інгредієнтів і змішувачів для приготування однорідних сумішей. Перед обробкою сировину для рідкого комбікорму готують і висушують.

Як дробарки часто використовують молоткові млини. Однак вони підходять тільки для добре просушеної сировини. Вони працюють за принципом подрібнення зерна молотками, розташованими на обертовому роторі. Цей метод енергозатратний, а техніка піддається сильним навантаженням, тому потребує регулярного ремонту та обслуговування.

Також використовуються барабанно-кульові установки, які можуть працювати з вологою сировиною, але вони відрізняються шумністю, громіздкістю і низьким ККД.

Після диспергування сировини інгредієнти перемішують для отримання однорідної суміші. Цей процес здійснюється у рідкому середовищі. Готовий продукт буде ефективним лише за умови високої однорідності маси. На цьому етапі традиційне виробництво комбікорму включає використання трьох типів змішувачів:

  • лопатеві;
  • турбінні;
  • пропелерні.

Попри високу ефективність, ці апарати не настільки універсальні. Лопатеві механізми краще обробляють рідини з високою в’язкістю, але інтенсивність перемішування у них не така висока, як, наприклад, у пропелерних апаратах. Це безпосередньо впливає на якість продукту. Турбінні установки краще змішують нев’язкі продукти, а пропелерні змішувачі підходять для рідин різної в’язкості, але вони не настільки вигідні з погляду ціни. Таке обладнання окуповується лише при великих обсягах виробництва.

Для досягнення вищого рівня гомогенності в лінії може бути використано додаткове обладнання. Встановлюють насоси, пневмоперемішувачі.

Оптимізувати виробництво комбікорму і знизити навантаження на лінію допоможуть сучасні електромагнітні млини з вихровим шаром. Це універсальні установки для диспергування і гомогенізації сумішей, що дозволяють досягти високих результатів у помолі і перемішуванні з мінімальними затратами часу та енергії. При цьому суміш стає не тільки однорідною, а й краще засвоюваною завдяки високій активності.

Виробництво комбікорму на апараті вихрового шару

Виробництво комбікорму на апараті вихрового шару
Апарат Вихрового Шару АВС-100

Апарат вихрового шару являє собою сучасне обладнання, яке функціонує на основі електромагнітного поля. У його конструкції передбачена робоча камера, в яку поміщені феромагнітні голки. Індуктор створює в камері електромагнітне поле, під впливом якого кожна феромагнітна частинка обертається і стає мініатюрною мішалкою.

Апарат працює з сухою і вологою сировиною. У другому випадку подрібнення відбувається ще ефективніше. Відбувається інтенсивне диспергування та перемішування інгредієнтів рідкого комбікорму. Вони піддаються впливу електромагнітного поля, електролізу, акустичних коливань і високого локального тиску. Сировина активно переміщується по камері, її частинки ударяються одна об одну, стінки апарата і феромагнітні голки. В результаті утворюється однорідна суміш, ступінь подрібнення якої може досягати одиниць мікрометрів.

Важливо, що ступінь подрібнення можна регулювати, просто змінюючи час обробки. Таким чином, на АВС можна виготовляти комбікорм для різних видів тварин і птахів, змінюючи лише тонкість помелу сировини.

Для виробництва комбікорму компанія GlobeCore пропонує на вибір дві моделі апаратів вихрового шару – АВС-100 та АВС-150. Обладнання працює за однаковим принципом, але відрізняється продуктивністю і потужністю.

Переваги виробництва комбікорму на апараті вихрового шару

Виробництво комбікорму на апараті вихрового шаруЕлектромагнітний млин вважається оптимальним варіантом обладнання для заводів з виробництва комбікормів і може використовуватися безпосередньо в тваринництві та птахівництві з наступних причин:

  • Універсальність. Окрім приготування рідких комбікормів, АВС підходить для виготовлення сухих і вологих гранульованих кормосумішей.
  • Комплексна обробка сировини. Електромагнітне обладнання забезпечує якісне диспергування сировини до кількох мікронів, інтенсивне змішування і активацію. На виході отримуємо однорідну, легко засвоювану суміш із високими поживними якостями.
  • Економічність і ефективність. Обладнання підвищує продуктивність заводу, при цьому відрізняється низькими енергозатратами – від 45 до 95 кВт/год, залежно від моделі.
  • Простота використання. Це компактне обладнання для виробництва комбікорму, яке не потребує фундаменту або додаткових конструкцій.

Апарат вихрового шару від компанії GlobeCore є комплексним рішенням для оптимізації виробничих ліній на заводах із виробництва комбікорму. Він замінює кілька основних агрегатів у цеху, підвищуючи продуктивність підприємства, а енергозатрати знижуються завдяки тому, що АВС споживає менше електроенергії, ніж традиційні установки.