GlobeCore / Дегазація оливи / Установка CMM-4/7 запущена в Гельсінкі

Установка CMM-4/7 запущена в Гельсінкі

31 травня цього року фахівці компанії GlobeCore успішно завершили пуско-налагоджувальні роботи в м. Гельсінкі (Фінляндія).

Відтепер там буде експлуатуватися установка типу CMM-4/7. Дане обладнання призначене для очищення від механічних домішок, води і газів електроізоляційних масел з в’язкістю не більше 70 сСт при температурі 50ºС. Установка може використовуватися при експлуатації, монтажі і ремонті різного маслонаповненого високовольтного обладнання. Першим був обслужений силовий трансформатор потужністю 400 МВА.

Основною перевагою установки є її багатофункціональність. Залежно від типу розв’язуваних завдань вона може працювати в режимі «Нагрівання і фільтрації», «Дегазації», а також ручному режимі.

У режимі «Дегазації» відбувається автоматичний прогрів установки. Далі масло нагрівається до заданої температури, фільтрується, дегазується в вакуумі і після тонкої фільтрації надходить на вихід. У режимі «Нагрівання і фільтрації» масло нагрівається і фільтрується без дегазації у вакуумній колоні. Ручний режим необхідний для діагностування працездатності компонентів установки – насосів, клапанів та ін.

Продуктивність в режимі «Дегазація» становить 4 м3 / год, а в режимі «Нагрівання і фільтрація» – 7 м3 / год.

Параметри обробленого масла:

  • об’ємний вміст газу – не більше 0,1%;
  • масовий вміст вологи – не більше 10 г / т;
  • клас промислової чистоти по ISO 4406 – – / 14/12;
  • вміст механічних домішок – не більше 8 г / т;
  • тонкість фільтрації – 5 мкм.

Для контролю рівня масла в трансформаторі передбачена система TSS (Tansformer Security System). Вона дозволяє захистити трансформатор при витоку масла або прориві шлангів.